NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: wydarzenia z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: wydarzenia z Nowego Jorku i Ameryki

08.09.2015, godz. 19:46
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Wydarzenia z metropolii nowojorskiej oraz Ameryki w telegraficznym skrócie.

Nowy Jork, NY
Plaże jeszcze otwarte
Co prawda zakończył się już sezon letni, ale miejskiej plaże w dalszym ciągu są otwarte, co oznacza, że nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Jak podają przedstawiciele Wydziału Parków, miejskie plaże – poza Cedar Grove i Wolfe's Pond na Staten Island – pozostają otwarte do 13 września w godzinach od 10 am do 6 pm. Publiczne baseny są już zamknięte. Więcej informacji można znaleźć na stronie:nyc.gov/parks.

Bloomington, MN
Dentysta-morderca lwa Cecila wrócił do pracy
Walter Palmer, znienawidzony dentysta z Minnesoty, który zabił podczas safari lwa Cecila, wrócił we wtorek do pracy. Przed gabinetem stomatologa stały tłumy ludzi, głównie obrońców zwierząt, oraz policja, która pilnowała, aby nie doszło do rękoczynów. Od czasu zabicia lwa w Zimbabwe dr Palmer dostał wiele pogróżek.

Brooklyn, NY
Tragedia na drodze
Kolejny tragiczny wypadek na drodze i ucieczka z miejsca zdarzenia. Dzień po tym, jak kierowca potrącił i zabił pieszą w Borough Park, inny pirat drogowy uderzył w motor jadący przez Belt Parkway. Pasażerka, 22-letnia Sade Eversley, został zrzucona z motocykla i nie przeżyła. Sprawca tragedii, kierowca minivanem, zbiegł z miejsca wypadku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: