NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: wydarzenia z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: wydarzenia z Nowego Jorku i Ameryki

26.07.2015, godz. 17:24
NYC, NY, Nowy Jork, New York City,
foto:

Śmierć na drodze na Queensie, wielki powrót letnich festiwali ulicznych i kolejne poluzowania w stosunkach z Kubą, czyli wiadomości z Nowego Jorku i USA w skrócie.

Queens, NY
Śmierć na drodze
Tragiczny wypadek na Grand Central Parkway. 32-letni Adelso Espinal zginął na drodze jadąc motorem. Najprawdopodobniej stracił równowagę, uderzył w betonową przegrodę i zarzuciło go na drugi pas. Jadący nim 71-letni kierowca nie był  w stanie wyhamować.  Ranny zmarł w szpitalu, Policja nikogo nie aresztowała. 

Manhattan, NY
Wracają uliczne festiwale
Już w sobotę 1 sierpnia na Manhattan powraca Summer Streets czyli letni festiwal zabaw, festynów i rekreacji. W tym roku będzie odbywać się przez  trzy soboty sierpnia: 1, 8 i 15 w godzinach od 7 rano do 1 po południu. W czasie trwania festiwalu dla ruchu samochodowego zamknięta pozostanie Park Avenue od Brooklyn Bridge do Central Park.

Waszyngton, DC
Legalnie na Kubę
Specjalna senacka komisja  przegłosowała poprawkę znoszącą ograniczenia dotyczące podróży na Kubę, które obowiązywały od kilkudziesięciu lat. Administracja prezydenta Obamy zarekomendowała już w styczniu ich znaczące zniesienie i zezwoliła na przywrócenie regularnych lotów na Kubę. Blisko trzy czwarte Amerykanów popiera nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Kubą – wynika z sondażu Associated Press.

autor: www.showtoja.pl zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: