NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z okolic Nowego Jorku

Expressem: w telegraficznym skrócie z okolic Nowego Jorku

08.10.2015, godz. 19:32
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Wiadomości z Nowego Joorku w Super Expressowym skrócie.

Brooklyn/Queens, NY
Jest drożej i drożej
Ceny nieruchomości na Brooklynie i Queensie biją kolejne rekordy. W tej pierwszej dzielnicy w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym odnotowano wzrost cen o 18 procent, a średnio za dom żąda się tu $856.839. Na Queensie ceny podskoczyły o 13 procent, a średnia cena nieruchomości to $522.378.

Nowy Jork, NY
Więcej Ubera
Uber – popularna firma konkurująca z miejskimi żółtymi taksówkami – rośnie w siłę. Dla korporacji pracuje już ponad 22 tysiące kierowców. A to oznacza, że nowojorczycy mają do dyspozycji więcej tanich taksówek, bowiem Uber oferuje atrakcyjniejsze ceny. Z usług firmy korzysta 30 tysięcy osób tygodniowo.

Brooklyn, NY
Strzelali do policjantów
Nie ma dnia bez doniesień o kolejnej strzelaninie. Tym razem w środę w nocy strzelano do trzech policjantów w Fort Greene na Brooklynie. Oficerowie  w nieoznakowanym samochodzie i po cywilnemu byli świadkami awantury między grupą mężczyzn niedaleko Park Avenue i North Portland Avenue. Kiedy zatrzymali się, by interweniować, padły w ich kierunku strzały. Policjanci odpowiedzieli ogniem. Żaden z oficerów nie został ranny. Aresztowano trzech mężczyzn.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: