NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku

10.11.2015, godz. 20:24
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Nowy Jork, NY
Zmarł Vito Lopez
Po długiej walce z rakiem zmarł były poseł stanowy Vito Lopez – potwierdził we wtorek prawnik polityka.  Odszedł w poniedziałek w nocy w wieku 74 lat. Vito związany był z polityą przez ponad 30 lat, był powszechnie lubianym i szanowanym człowiekiem do czasu wybuchu w 2013 roku skandalu z molestowaniem młodych pracownic ze swojego biura poselskiego. Został za to ukarany grzywną w wysokości 300 tysięcy dolarów, po czym zrezygnował z urzędu w Albany. Vito cierpiał na białaczkę.

Queens, NY
Buduje się fabryka  marihuany
W jednym z wielkich magazynów na Queensie powstaje pierwsza w metropolii fabryka, w której będzie hodowana i odpowiednio przygotowywana marihuana do celów medycznych. Konopie będą tam rosły na powierzchni  230 tysięcy stóp kwadratowych. Prace idą pełną parą, bowiem medyczna marihuana będzie legalnie dostępna w Nowym Jorku – zgodnie z przyjętym prawem – od stycznia 2016 roku. 

Manhattan, NY
$170 mln za „Nagą śpiącą”
Obraz włoskiego malarza, tworzącego i mieszkającego w Paryżu, Amedeo Modiglianiego „Naga śpiąca” został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za rekordową sumę 170,4 mln dolarów. To najwyższa cena, jaką kiedykolwiek uzyskał obraz Modiglianiego i ponad dwukrotnie wyższa od poprzedniego rekordu ceny za płótno tego malarza, który wynosił 70,7 mln dolarów.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: