NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

19.11.2015, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Nowy Jork, NY
Lepsze notowania szefa NYPD
Bill Bratton, szef NYPD, może mieć powody do zadowolenia. Z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że 52 proc. nowojorczyków pochwala jego pracę. To wzrost od grudnia zeszłego roku, kiedy po incydencie podczas aresztowania zmarł mieszkaniec Staten Island. Wówczas notowania wynosiły 43 proc. Odwrotnie jest u burmistrza. Obecnie Billa de Blasio popiera 44 proc. nowojorczyków, w grudniu 2014 było ich 52 proc.

Linden, NJ
Dron rozbił się na aucie
Zdalnie sterowany dron latał nad  Phillips 66 Refinery, a następnie rozbił się na samochodzie. Jak podaje kapitan Sarnicki z Linden Police Department osoba sterująca maszyną zaraz po wypadku podniosła drona i uciekła z miejsce. Teraz poszukuje jej policja i agenci FBI, którzy chcą wyjaśnień dlaczego dron latał w tym miejscu.

Queens, NY
Groźny pożar
Dorosłą osobę i trzytygodniowe niemowlę uratowali strażacy z płonącego domu. Pożar wybuchł we wtorek  przed 10 pm w domu przy106th Street niedaleko 34th Avenue. Uratowanych przewieziono do Weill Cornell Medical Center. Obrażenia na szczęście nie zagrażają ich życiu.

Greenpoint, NY
Spotkanie z Piotrem Tymochowiczem
Znany polski specjalista od kształtowania wizerunku medialnego i marketingu politycznego Piotr Tymochowicz przebywa obecnie w metropolii. W najbliższy piątek 20 listopada doradca spotka się z Polonią na Greenpoincie w ramach międzynarodowego klubu Q+ "Wielka Mobilizacja". Spotkanie odbędzie się o godzinie 7:30 wieczorem w Awakening Wellness Center przy  605 Manhattan Ave. Wstęp wolny.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: