NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

12.11.2015, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Manhattan, NY
Parada weteranów na 5 Alei
Ponad 25 tysięcy osób przemaszerowało w środę reprezentacyjną Piątą Aleją na Veterans Day Parade. W tym roku odbywała się ona po raz 96 i była dedykowana 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Maszerującym żyjącym weteranom towarzyszyli przedstawiciele władz miasta oraz stanu. Parada wiodła od 26 do 53 Street. 


Elizabeth, NJ
Śmiertelny wybuch domu
Jedna osoba nie żyje a kilkanaście zostało rannych  na skutek potężnej eksplozji domu w Elizabeth w New Jersey, do jakiej doszło w środę rano. Jak podaje policja i straż pożarna, siła wybuchu była tak duża, że uszkodziła poważnie dwa sąsiednie domy. Z uwagi na akcję ratunkową zamknięto okoliczne drogi. W środę do po południu ratownicy ciągle „przekopywali” gruz w poszukiwaniu ewentualnych ofiar. Najprawdopodobniej przyczyną eksplozji był wyciek gazu.


Milwaukee,WI
Spory o imigrację i Putina
Za nami kolejna, czwarta już debata republikańskich kandydatów do nominacji partyjnej w wyścigu prezydenckim. Jak mówią komentatorzy była ona decydowanie najbardziej merytoryczna z dotychczasowych. Brało w niej udział ośmiu kandydatów, którzy w sondażach uzyskują przynajmniej 2,5 proc. poparcia. Centralne miejsce na scenie zajęli miliarder Donald Trump i emerytowany neurochirurg Ben Carson, którzy prowadzą w sondażach. Najwięcej miejsca poświęcono sprawie imigracji i reformie oraz podejściu do polityki zagranicznej, zwłaszcza wobec Rosji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: