NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

03.11.2015, godz. 20:40
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Nowy Jork, NY
De Blasio dołuje
Burmistrz Nowego Jorku nie ma powodów do zadowolenia. Kolejne badania opinii publicznej pokazują, że traci popularność i zaufanie nowojorczyków. Z najnowszej ankiety wynika, że zaledwie 38 procent mieszkańców metropolii jest zadowolonych ze sposobu w jaki Bill de Blasio rządzi Nowym Jorkiem. Zdecydowana większość jest niezadowolona.

Bedford Stuyvesant, NY
Cześć policjantom
Po raz kolejny pojawił się apel o uhonorowanie dwóch policjantów – Rafaela Ramosa i Weinjaina Liu – którzy w zeszłym roku podczas patrolowania okolic Tompkins Houses na Brooklynie zostali zamordowani przez bandziora. O nazwanie osiedla ich imieniem zaapelował Hakeem Jeffries, urzędujący na Kapitolu kongresman reprezentujący okręg, gdzie doszło do tragedii. Wystosował od list do szefa nowojorskiego Wydziału ds. Mieszkań.

Lindenhurst, NY
Napady na sklepy z ciuchami
Policja z Long Island prowadzi dochodzenie w sprawie kilku napadów na sklepy odzieżowe. Ostatni miał miejsce w Lindenhurst w Rainbow Shops. W poniedziałek wieczorem, tuż przed zamknięciem sklepu, uzbrojony czarnoskóry mężczyzna sterroryzował pracowników i kazał im otworzyć kasy oraz sejf, po czym zbiegł. Do bardzo podobnych napadów doszło w kilku innych miejscach. Zdaniem policji sprawcą jest ten sam mężczyzna.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: