NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i okolic

19.10.2015, godz. 19:41
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Wybrane ważniejsze wiadomości z Nowego Jorku i okolic metropolii.

Nowy Jork, NY
Wydział Zdrowia namawia do szczepienia
To już ta pora roku… Nowojorski Wydział Zdrowia rozpoczął kampanię reklamowa na rzecz uświadamiana na temat komplikacji związanych z grypa oraz do szczepienia się przeciwko chorobie. Szefowa resortu zdrowia namawiając do przyjmowania szczepionek przypomina, że co roku grypa – a właściwie powikłania nią spowodowane – zabijają rocznie około 1600 nowojorczyków.


Manhattan, NY
Próba gwałtu na Union Square
Polica prowadzi dochodzenie w sprawie napaści do jakiej doszło w parku na popularnym Union Square na Manhattanie. Jak podają śledczy, w niedzielę w południe 63-letnia kobieta została napadnięta przez około 30-letniego mężczyznę w znajdującej się przy parku łazience. Jak zeznała ofiara mężczyzna, schwytał ją i chciał zmusić do seksu oralnego. Na szczęście kobieta ugryzła go w rękę, narobiła hałasu i to spłoszyło zboczeńca.


Brooklyn, NY
Chciał okraść… policjanta
To chya najgłupszy złodziej w Nowym Jorku… 24-letni mieszkaniec Brooklynu został oskarżony o… próbę obrabowania funkcjonariusza NYPD. Do zdarzenia miało dojść w na stacji metra Jay Street-MetroTech. Nierozgarnięty złodziej podszedł do policjanta, zagroził mu ostrzem i miał powiedzieć: „panie oficerze otwórz kieszenie”. Rabunek się nie udał, a mężczyzna zostanie oskarżony o próbę kradzieży i napaść na policjanta.

Smithtown, NY
Śmiertelna kraksa na Long Island
Suffolk County Police prowadzi dochodzenie w sprawie śmiertelnego wypadku do jakiego doszło w poniedziałek rano na West Jericho Turnpike w Smithtown na Long Island. Jak podają śledczy, jadący hyundaiem 61-letni James Poallo zderzył się z jadącym pick-upem 46-letnim Guillermo Linaresem. Dla starszego z mężczyzn odniesione obrażenia okazały się śmiertelne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: