NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

07.12.2015, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Hudson Valley, NY
Tysiące ludzi bez prądu
Gdyby mieli Con Edison byłoby inaczej… Ponad dziesięć tysięcy gospodarstw domowych w Hudson Valley,  Middletown oraz okolicach było w sobotę i niedzielę bez prądu po tym, jak w zakładach dostarczających energię –  Orange & Rockland Utilities – doszło do awarii. Prądu zabrakło też w centrach handlowych i sklepach, gdzie rozpoczęła się już gorączka zakupów świątecznych. Ekipy naprawcze jeszcze w niedzielę usuwały usterkę.

Rocky Point, NY
Śmierć pieszego
Suffolk County Police prowadzi dochodzenie w sprawie  tragicznego wypadku do jakiego doszło w Rocky Point na Long Island. Jadący w sobotę późnym wieczorem przez  Hallock Landing Road 21-letni Garrett Schneider potrącił pieszą, która weszła mu na pas, prosto pod koła. Ranna, 49-letnia Theresa Swedberg, została przewieziona do John T. Mather Memorial Hospital. Lekarzom nie udało się jednak jej uratować. Mężczyzna pozostał na miejscu wypadku. Śledztwo trwa.

Waszyngton, DC
Prezydenckie orędzie po masakrze
Prezydent Barack Obama wygłosi w niedzielę wieczorem, orędzie do narodu, podczas którego poinformuje o krokach, jakie podejmie rząd federalny, aby zapewnić bezpieczeństwo kraju wobec zagrożenia terrorystycznego – poinformował Biały Dom. Według opublikowanego komunikatu, prezydent poinformuje też o postępach śledztwa w sprawie niedawnej strzelaniny w Kalifornii, w której zginęło 14 osób.

East Flatbush, NY
Wielki skup… broni
Biuro prokuratora Brooklynu zorganizowało w sobotę Gun Buyback Event czyli skup broni. Akcja odbywała się w Lenox Road Baptist Church wEast Flatbush. Bez żadnych pytań oddawać można było każdy rodzaj broni. Za dobrze działające pistolety osoby otrzymywały karty kredytowe na 200 dol., a za strzelby – na 25 dolarów. Oddawać można było też niedziałającą broń.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: