NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

05.12.2015, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Brooklyn, NY
Zabił rywala i siebie
Tragedia na Brooklynie. 39-letni mężczyzna strzelił do swojej byłej 33-letniej dziewczyny i jej obecnego 44-letniego partnera, a następnie sam zabił się strzelając sobie w głowę. Wszystko działo się w czwartek około siódmej wieczorem na East 91st Street w East Flatbush. Morderca czekał na parę i kiedy ich zobaczył na ulicy strzelił. 44-letni mężczyzna zmarł w szpitalu a kobieta w stanie ciężkim w szpitalu.


Nowy Jork, NY
Nowojorskie gapy
Wielu nowojorczyków idących chodnikiem robi najróżniejsze rzeczy i patrzy w wszędzie dookoła, tylko nie przed siebie. Stąd też w mieście dochodzi często do różnych wypadków, mniej lub bardziej poważnych. Tak wynika z badań American Association of Orthopedic Surgeons. Okazuje się też, że u 85 zapytanych nowojorczyków mówi, że widzą rozglądające się dookoła gapy i bardzo ich to denerwuje. A co ciekawe, spośród nich, kiedy zapytano ich o zachowanie na mieście, 26 zachowuje się dokładnie tak samo – czyli rozgląda dookoła lub bawi telefonem.


Waszyngton, DC
U.S. Army dla kobiet
Równość w amerykańskiej armii. Kobiety mogą konkurować z mężczyznami o wszelkie stanowiska w wojsku, włączając w to wszystkie jednostki bojowe oraz siły specjalne – ogłosił szef Pentagonu Ash Carter. Kobiety będą mogły prowadzić czołgi, odpalać moździerze i dowodzić walkami żołnierzy piechoty. Będą mogły służyć w elitarnej Army Rangers, jednostkach specjalnych, w Navy Seals, a także piechocie morskiej i siłach powietrznych. Oczywiście pod warunkiem, że spełniają wymagania, w tym dotyczące kondycji fizycznej, jakie stawiane są mężczyznom.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: