NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

04.12.2015, godz. 00:00
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Clifton, NJ
Uczniowie planowali zamach w szkole
Policja z New Jersey aresztowała pięcioro uczniów podejrzanych o planowanie zamachu w Clifton High School. Dzieci są w wieku 10 i 11 lat – donosi Associated Press. Uczniowie przynieśli do swojej szkoły urządzenie, wypełnione octem i cynamonem. Jak ustaliła policja, planowali wykorzystać je podczas szkolnej wycieczki do jednego z miejscowych liceów. Cała piątka została zatrzymana po tym, jak nauczyciele znaleźli spisane plany przeprowadzenia ataku. Zdaniem policji nie można wykluczyć, że ktoś pomógł uczniom w planowaniu zamachu.

Brooklyn, NY
Seria włamań do restauracji
Seryjny włamywacz na Brooklynie okrada restauracje – podaje NYPD. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w dzielnicy doszło do kilku napadów, m.in. do Tom's Restaurant przy Washington Avenue, The Candy Rush przy Franklin Avenue, oraz w trzech lokalach  Sunshine Co. przy Washington Avenue. Za każdym razem złodziej lub złodzieje wdrapują się przez okno i kradną pieniądze z kasy albo z stojących tam bankomatów.

Sayville, NY
Dorwali oszusta z Long Island
Detektywi Suffolk County Police aresztowali Josepha Fernandeza, który oferował poprzez internet wynajęcie domu lub pokoju, ale „znikał” natychmiast po przyjęciu depozytu. Okazuje się, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna został zatrzymany za podobne oszustwa, wcześniej aresztowano go we wrześniu. Na razie detektywi mieli kontakt z 16 ofiarami, ale nie jest wykluczone, że oszukanych jest więcej.

Chicago, IL
Burmistrz nie odejdzie
Dzień po zwolnieniu szefa chicagowskiej policji Garry’ego McCarthy’ego burmistrz Wietrznego Miasta Rahm Emanuel zapowiedział, że nie zrezygnuje ze stanowiska. Po tym jak w metropolii wybuchły protesty po upublicznieniu nagrań pokazujących zastrzelenie przez oficera policji czarnoskórego nastolatka, przedstawiciele mniejszości etnicznych i polityczni przeciwnicy Emanuela zażądali jego ustąpienia. Ale ten powiedział, że nie zamierza zrezygnować z urzędu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: