NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

02.12.2015, godz. 00:00
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Bronx, NY
Skandal ze swastyką w elitarnej szkole
Rodzice uczniów elitarnej prywatnej szkoły na Bronksie są oburzeni po tym, jak władze Ethical Culture Fieldston School miały powiedzieć młodzieży, że „swastyka jest symbolem pokoju”.Zaczęło się od tego, że jakiś czas tremu na ścianach kampusu uczelni wymalowano siedem swastyk. Zostało to skomentowane w lokalnych mediach, po czym władze uczelni tłumaczyły, że nie jest to obraźliwy znak, tylko symbol pokoju. W poniedziałek po południu władze elitarnej szkoły, gdzie rok nauki kosztuje ponad 40 tys. dol., zapowiedziały zebranie, podczas którego jednak przeproszą za stwierdzenie, że „swastyka to znak pokoju”.


Queens, NY
Szukają pirata drogowego
Policja szuka kierowcy, który stracił panowanie nad autem, zjechał z ulicy, potrącił dwie osoby i uderzył w budynek restauracji Crown Fried Chicken, po czym zbiegł. Do wypadku doszło we wtorek rano na rogu Springfield Boulevard i Hempstead Avenue w Queens Village. Ranne osoby z połamanymi nogami trafiły do szpitala.


Key Biscayne, FL
Krokodyl pożarł psa
Pitbul ganiający po polu golfowym na Florydzie został zaatakowany i pożarty przez krokodyla, który wnurzył się ze znajdującego się tam zbiornika wodnego. Lokalna policja zaapelowała do mieszkańców o to, by nie wyprowadzali psów bez smyczy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: