NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

24.11.2015, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Nowy Orlean, LA
Strzelanina w parku rozrywki
Co najmniej 16 osób zostało rannych i trafiło do szpitala z ranami odniesionymi w strzelaninie do jakiej doszło w parku rozrywki Bunny Friend w Nowym Orleanie. Świadkowie twierdzą, że co najmniej dwóch napastników otworzyło ogień w tłumie około 500 zgromadzonych tam ludzi, którzy brali udział w zorganizowanej tam paradzie i nagrywaniu teledysku. Rzecznik policji oświadczył, że organizatorzy nagrania nie mieli zgody na wykorzystanie terenu parku.

Nowy Jork, NY
Genialni nowojorczycy
Dwóch nowojorczyków znalazło się 32-osobowej grupie Amerykanów, którzy zostali wybrani na stypendystów Rhodes i pojadą kontynuować studia w Oxford University. Ci zdolni mężczyźni to Neil Alacha z Queensu, student nauk socjalnych na Harvard University oraz Andrew Kaplan z Manhattanu, absolwent wydziału politologii Brown University.

Nowy Jork, NY
Mniej zatrzymanych z „ziołem”
Od początku tego roku liczba osób zatrzymanych i aresztowanych w metropolii za posiadanie niedozwolonej ilości marihuany lub palenie spadła o 40 procent. Tak wynika ze statystyk Department of Criminal Justice Services. Do końca października NYPD aresztowała w sumie 18 tys. osób. Po niedawnych zmianach w przepisach można mieć przy sobie maksymalnie 25 gram zioła. W dalszym ciągu nie wolno go palić na ulicach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: