NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

23.11.2015, godz. 00:00
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Chicago, IL
Pierwszy atak zimy
Zaczęło się… W Chicago i w regionie Midwest sypnęło śniegiem. I to nie na żarty, bo – jak mówią meteorolodzy – miejscami spadło nawet ponad stopę białego puchu. Pierwszy atak zimy w tym regionie spowodował korki na ulicach i opóźnienia na lotniskach.

Manhattan, NY
Bezdomny gwałciciel
Policja aresztowała 31-letniego Rubicela Sancheza za napaść i próbę gwałtu. Jak mówią stróże prawa, pomieszkujący na ulicach dolnego Manhattanu Sanchez, zakradł się za wchodzącą do budynku 62-letnią kobietę, rzucił się na nią i próbował zgwałcić. Kobiecie udało się wyrwać a napastnik zbiegł kiedy usłyszał kogoś na korytarzu. Policja zatrzymała bezdomnego kilka godzin później rozpoznając po  opisie ofiary i dzięki zdjęciom z kamery na korytarzu domu.

Brooklyn, NY
Szczur na… śpiącym człowieku
Plaga szczurów staje się coraz bardziej dokuczliwa. Podczas gdy władze miasta starają się znaleźć sposób na jej opanowanie, gryzonie stają się coraz bardziej bezczelne. Tym razem zauważono jak szczur chodził po mężczyźnie, który zasnął na stacji metra w Crown Heights na Brooklynie. Co więcej, jakimś cudem był w stanie uruchomić telefon śpiącego i „strzelić” zdjęcie. To dzięki flashowi mężczyzna się ocknął i przepędził szczura. A zdjęcie umieścił w internecie.

Wantagh, NY
Wynajmował nie swój dom
Ogłaszał na Craigslist, że ma do wynajęcia atrakcyjną nieruchomość w Massapequa Park, idealną nakażą okazję, święta, sylwestra, urodziny czy po prostu na weekend. Problem w tym, że dom nie należał do niego.  Policja z Long Island aresztowała 25-letniego Johna Wallace'a za włamanie, oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Jak mówią stróże prawa, oskarżony umawiał się z klientami w domu, o którym wiedział, że jest nieużywany przez właścicieli bo ich nie ma. Włamywał się tam i pokazywał nieruchomość zainteresowanym, następnie brał zaliczkę w wysokości 2500 dol. i... znikał. 
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: