NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

16.11.2015, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Bronx, NY
Gruźlica w szkole
Rodzice uczniów szkoły podstawowej PS 112 w Bronxwood na Bronksie są przerażeni i drżą o zdrowie i życie swoich dzieci. Powód? Nowojorski Wydział Zdrowia potwierdził, że trzech pracujących tam nauczycieli, którzy zostali niedawno hospitalizowani, są chorzy na gruźlicę. Obecnie wszystkie dzieci zostaną skierowane na specjalistyczne badania i prześwietlenia.

Cypress Hills, NY
Napad rabunkowy na Brooklynie
Policja poszukuje bandziora, który dokonał napadu z bronią w ręku na M&H Deli Smoke Shop przy Fulton St. i Cleveland St. w Cypress Hills na Brooklynie. Podejrzany grożąc bronią kazał wyjść sprzedawcy zza lady i skradł z kasy 600 dolarów oraz papierosy o wartości 200 dol. S

Nowy Jork, NY
Zamieszanie na lotniskach
W sobotę i niedzielę porty lotnicze John F. Kennedy International Airport i Newark International zmagały się z awarią systemu komunikacyjnego spowodowanego – jak określił to rzecznik federalnej agencji ds. lotnictwa – „czynnikami zewnętrznymi”. Z powodu zakłóceń większość lotów miała ponad dwugodzinne opóźnienia. Nieco mniejsze odnotowywały lotnicka: LaGuardia, Long Island MacArthur, Westchester County i Teterboro.

Clermont, FL
Zadzwoniła na 911, bo chciała… skrzydełek
Ludzie mają różne sytuacje alarmowe… Mieszkanka Florydy wykręciła 911 i wezwała policję, bo… potrzebowała pilnej dostawy skrzydełek i papierosów. Powiedziała dyspozytorowi alarmowej linii, że jeżeli szybko tego nie dostanie, to straci przytomność. A sama nie może jechać, bo piła. 45-letnia Liann Watson, owszem straciła, ale wolność.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: