NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

05.11.2015, godz. 19:49
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Queens, NY
Runął mały samolot
Mały, mogący pomieścić tylko dwie osoby samolot lecący z Filadelfii do Portsmouth w New Hampshire runął do oceanu tuż przy brzegu Breezy Point na Queensie. Do katastrofy doszło w środę około ósmej wieczorem. Służby ratownicze wydobyły z wody jak na razie ciało mężczyzny. Przyczyny wypadku bada National Transportation Safety Board.

Merced, CA
Atak nożownika na kampusie
Pięć osób zostało rannych w wyniku ataku nożownika na terenie  California University – podaje Associated Press. Napastnik zidentyfikowany jako 18-letni Faisal Mohammad wtargnął do jednej z klas oraz budynku administracyjnego, gdzie atakował ludzi. Dwie z  pięciu rannych osób zostały zabrane śmigłowcem ratowniczym do szpitala, trzy pozostałe opatrzono na miejscu.  Napastnik został zastrzelony przez wezwaną na miejsce policję.

Waszyngton, DC
Republikańskie zwycięstwa
Rok przed wyborami prezydenckimi, republikanie odnieśli kilka zwycięstw na poziomie stanowym. W Kentucky gubernatorem został porównywany do Donalda Trumpa miliarder Matt Bevin, a w Wirginii parlament pozostał pod kontrolą Partii Republikańskiej. W Missisipi ubiegający się o reelekcję gubernator Phil Bryant z łatwością pokonał Demokratę Roberta Graya. 

Manhattan, NY
Cmentarz pod Washington Square Park
Ekipy pracujące przy wymianie rur wodociągowych  na terenie Washington Square Park, u zbiegu Washington Square Park East i Waverly Place natknęły się na ludzkie szkielety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pochodzą one z XIX wieku i najprawdopodobniej należą do zmarłych członków jednego z kościołów jaki znajdował się okolicy i miał w tym miejscu cmentarz. Wykopaliskiem zajęli się archeolodzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: