NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

29.10.2015, godz. 19:35
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Waszyngton, DC
Nowy przewodniczący Izby Reprezentantów
To historyczne wydarzenie. Kongresmen z Wisconsin, republikanin Paul Ryan został w czwartek zaprzysiężony na stanowisko przewodniczącego Izby Reprezentantów. Przed ceremonią odbyło się głosowanie. Za jego kandydaturą głosowało 236 kongresmenów, głównie republikańskich. 45-letni polityk będzie najmłodszym marszałkiem Izby od czasów wojny secesyjnej.

Queens, NY
Pirat drogowy potrącił policjanta
NYPD poszukuje kierowcy, który potrącił będącego po służbie policjanta, i nie udzielając mu żadnej pomocy uciekł z miejsca wypadku – donosi NY1. Miał on miejsce w środę około 9 wieczorem na Middle Village. Jak podaje rzecznik NYPD, policjant przechodził przez skrzyżowanie Cooper Avenue i 80th Street, kiedy uderzył w niego samochód. Ranny, z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny. Pirat drogowy jest poszukiwany.


Harlem, NY
Kolejna śmiertelna strzelanina
To już naprawdę prawdziwa plaga. W metropolii doszło do kolejnej tragicznej strzelaniny. Jak podaje policja, jedna osoba nie żyje a druga w stanie ciężkim trafiła do szpitala po tym jak w środę w nocy doszło do strzelaniny na Harlemie. Jak na razie nie aresztowano sprawców. Śledztwo w sprawie trwa.

Columbia, SC
Zwalił dziecko z krzesła, poleciał z pracy
Przykry incydent w Karolinie Południowej. Policjant pracujący w  szkole w Columbii jako ochroniarz z premedytacją zrzucił jedną z uczennic z krzesła i pchnął ją tak mocno, że przeleciała przez całą klasę. Problem w tym, że oficer był biały a dziecko afroamerykańskie.  Po licznych skargach tak ze strony rodziców jak i władz szkoły, policjant został zwolniony z pracy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: