NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

21.10.2015, godz. 19:30
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Wybrane ważniejsze wiadomości z metropolii nowojorskiej i Ameryki.

Brooklyn, NY
Tragiczny pożar
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w Bedford-Stuyvesant na Brooklynie. Jak podaje FDNY, we wtorek około 10 w nocy otrzymano zgłoszenie o ogniu buchającym z okien budynku mieszkalnego przy 105 Hancock Street. Przybyli na miejsce strażacy wydobyli z domu cztery osoby, w tym 56-letniego Tyrone'a Corley'a, który zmarł na skutek poparzeń i zaczadzenia w szpitalu. Inspektorzy starają się ustalić przyczyny śmiertelnego pożaru.


Manhattan, NY
Najwyższy akademik
Studenci Pace University będą mogli spoglądać na innych z góry. Ale nie z racji wykształcenia w prestiżowej uczelni a dlatego, że właśnie oddano im do użytku nowiutki akademik. Znajdujący się przy 33 Beekam Street na Dolnym Manhattanie budynek ma 34 piętra i jest najwyższym domem studenckim na świecie  - twierdzą władze uczelni. Z najwyższych pięter rozpościera się wspaniały widok.


Waszyngton, DC
Właściciele dronów pod lupą
Osoby cywilne posiadające drony będą musiały zgłaszać ten fakt i je rejestrować. Tak zadecydowała amerykańska administracja. W ten sposób rząd chce ukrócić nielegalne loty tych bezzałogowych samolotów, które często zagrażają ogólnemu bezpieczeństwu. Jak zapowiedziano, wkrótce utworzona zostanie komisja ekspertów, którzy  opracują zasady dotyczące użytkowania dronów, cieszących się coraz większą popularnością wśród osób cywilnych.  Są wykorzystywane do najróżniejszych celów, od akrobacji sportowych po realizację filmów z wysokości.

Brooklyn, NY
Więzień uciekł z posterunku
Kolejny więzień uciekł z spod nosa funkcjonariuszom policji! Szef NYPD Bill Bratton  nazwał to wprost: wstydem i hańbą dla całego departamentu. Wielokrotnie notowany 39-letni Gerald Brooks miał być przetransportowany z 75. posterunku  w East New York do aresztu w innym posterunku. Tak jednak się nie stało, ponieważ jakimś sposobem udało mu się uciec. Do środowego popołudnia ciągle był poszukiwany.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: