NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: w telegraficznym skrócie z Nowego Jorku i Ameryki

20.10.2015, godz. 20:43
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Wybrane ważniejsze wiadomości z Nowego Jorku i Ameryki.

Waszyngton, DC
Większa kontrola dostępu do broni
Rośnie liczba Amerykanów domagających się zaostrzeń przepisów dotyczących posiadania broni. Jak wynika z najnowszego badania Gallupa, większej kontroli co do osób posiadających, starających się czy też handlujących bronią chce obecnie 55 procent mieszkańców Stanów, to o 8 procent więcej osób aniżeli rok temu.

Nowy Jork, NY
W czwartek ostatni dzień rejestracji 
Osoby, które jeszcze nie zarejestrowały się a chcą wziąć udział w polskich wyborach parlamentarnych mogą to zrobić jeszcze tylko w środę i czwartek, który jest ostatnim dniem.  Rejestracji można dokonać telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godz. 8-16, a w środy od 11 -19 pod numery tel.: 646-237 2112, 646-237-2149, 646-237-2114. Najwygodniej przez internet – wypełniając formularza na stronie www.ewybory.msz.gov.pl. Można też to zrobić pocztą elektroniczną pisząc pod adres: newyorkcg.info@msz.gov.pl z dopiskiem „WYBORY”.

Nowy Jork, NY
Ociepli się trochę
Po trwającym od weekendu dość drastycznym ochłodzeniu –  zwłaszcza nocą i rano – nieco się ociepli. Jak podają synoptycy AccuWather od środy do piątku termometry mają wskazywać temperatury w okolicach i ponad 70 F (czyli około 20 st. C). W sobotę i niedzielę ma być 59 F (ok. 15 st. C). Na niebie cały czas też ma być  słońce.

Waszyngton, DC
Amerykanie czytają  coraz mniej książek
Liczba osób sięgających po tradycyjną, papierową książkę spadła. Tymczasem liczba Amerykanów korzystających z e-booków pozostaje na mniej więcej takim samym poziomie – tak wynika z raportu Pew Research Center. Dane pokazują, że w 2015 po książkę sięgnęło 63 procent Amerykanów. Jeszcze cztery lata temu było ich 71 proc.  Z kolei po e-booki lub audiobooki sięgnęło w tym roku 27 proc. To o 10 punktów procentowych więcej niż w 2011 roku, ale praktycznie bez zmian w porównaniu z rokiem 2014, gdy 28 proc. Amerykanów deklarowało, że sięgnęło po elektroniczną książkę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: