NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: telegraficzny skrót wiadomości z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: telegraficzny skrót wiadomości z Nowego Jorku i Ameryki

23.10.2015, godz. 19:53
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Wybrane ważniejsze wiadomości z Nowego Jorku, okolic i Ameryki.

Elmhurst, NY

Zalało Queens Boulevard

Awaria wodociągu spowodowała potężny wyciek wody na Queens Boulevard w Elmhurst. Stojąca woda całkowicie zablokowała w piątek przed południem ruch od 51st Avenue do 55th Avenue. Kierowcy zmagali się też z korkami na Long Island Expressway, zakłócenia komunikacyjne odczuli również  pasażerowie metra i autobusów.

Manhattan, NY

Będzie nowy dworzec

Port Authority of New York & New Jersey po raz kolejny rusza z planami budowy nowego dworca autobusowego przy Times Square. Obecnie przyjmowane są projekty i pomysły, spośród których wybrany zostanie zwycięzca. Ma to nastąpić we wrześniu przyszłego roku. Według założeń, nowy terminal autobusowy ma powstać o ulicę na zachód od obecnego znajdującego się przy Eighth Avenue i 42nd Street. Koszt realizacji budowy to 10 mln dol. Każdego dnia ze starego dworca autobusowego otwartego w 1950 roku, korzysta aż 200 tysięcy ludzi.

Middletown, NJ

Autobus szkolny zderzył się z ciężarówką

Z nieustalonych jeszcze przyczyn kierowca autobusu szkolnego zderzył się w piątek rano z ciężarówką. Stan jego obrażeń nie jest znany, ale wiadomo, że został przetransportowany do szpitala medycznym helikopterem. Do wypadku doszło w Middletown. W czasie kolizji w autobusie nie było dzieci.

Waszyngton, DC

Kto na szefa Izby Reprezentantów

Republikański kongresman Paul Ryan oficjalnie ogłosił, że zamierza ubiegać się o funkcję przewodniczącego Izby Reprezentantów. Udało mu się na razie zdobyć poparcie konserwatywnego i umiarkowanego skrzydła swej partii.
Deklaracja Ryana to dla Republikanów szansa na zakończenie trwającego kryzysu w przywództwie partii, który pojawił się, gdy swoją rezygnację ogłosił obecny przewodniczący John Boehner, a próby wyłonienia jego następcy nie przyniosły rezultatów. 45-letni Paul Ryan, kongresmen z Wisconsin, uchodzi za jedną z młodych gwiazd Partii Republikańskiej. Sławę zdobył jako szef komisji budżetowej, gdzie dał się poznać jako silny zwolennik dyscypliny finansowej i zagorzały przeciwnik zwiększania wydatków na cele socjalne. W 2012 r. został nominowany przez partię na kandydata na wiceprezydenta USA u boku walczącego o fotel prezydenta Mitta Romneya. Obecnie kieruje komisją ds. zasobów i środków budżetowych.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: