NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem. Najważniejsze wiadomości

Expressem. Najważniejsze wiadomości

09.09.2015, godz. 22:44
Wall Street
foto:

Najważniejsze wiadomości

Nowy Jork, NY
Zwyżki na Wall Street
Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty głównych indeksów po spadkach w ubiegłym tygodniu. W centrum uwagi znalazły się dobre dane z Europy, do zakupów skłaniało również wzrostowe zamkniecie chińskiej giełdy.

Manhattan, NY
Napadł na klienta sklepu
Nowojorska policja poszukuje 38-letniego napastnika, który napadł na klienta delikatesów na Manhattanie. Do ataku doszło przy na Lower East Side. Mężczyzna wszedł do sklepu i najpierw zaczął dyskutować podniesionym głosem z obecnymi w środku klientami, a następnie wyciągnął nóż i zranił jednego z klientów żądając pieniędzy. Kiedy ociekający krwią mężczyzna zaczął się bronić i wzywać pomoc, napastnik zbiegł.


Las Vegas, NV
Samolot stanął w płomieniach
Chwile grozy przeżyło 172 pasażerów samolotu należącego do British Airways. Jak podaje „Daily News”,  maszyna stojąca  na płycie lotniska w Las Vegas, stanęła w płomieniach. Przyczyną pożaru było zapalenie się jednego z silników. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zostali ewakuowani, a 14 osób odniosło niewielkie obrażenia ciała.

Waszyngton DC
Więcej płatnego chorobowego
Dobra wiadomość dla pracowników zatrudnionych w firmach, które posiadają kontrakty rządowe. Prezydent Barack Obama wydał rozporządzenie, nakazujące zwiększenie do 7 dni płatnego zwolnienia chorobowego rocznie. Dodatkowo wezwał Kongres, aby takie prawo rozszerzył na wszystkich amerykańskich pracowników.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: