NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem. Najważniejsze wiadomości

Expressem. Najważniejsze wiadomości

03.09.2015, godz. 22:40
crime
foto:

Najważniejsze wiadomości

Houston, TX
Tragiczne selfie z pistoletem
Deleon Alonso Smith (19 l.), który miał w tym roku rozpocząć naukę na jednej z amerykańskich uczelni, chciał sobie zrobić sobie selfie z pistoletem. Gdy pozował do zdjęcia ten wypalił i śmiertelne go zranił. Na razie nie wiadomo dlaczego pistolet wystrzelił.


Brooklyn, NY
Dziewczynka potrącona przez auto
Nowojorska policja prowadzi postępowanie wyjaśniające, mające ustalić jak mogło dojść do potrącenia dziewczynki na ulicy na Brooklynie. JDziecko szło razem z matką, obie przechodziły przez Avenue L i E. 84 St. na Canarsie (Brooklyn), kiedy w dziewczynkę wjechała rozpędzona Honda SUV. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala. Lekarze stan zdrowia dziewczynki określają jako stabilny. Sprawca wypadku został na miejscu incydentu i wezwał karetkę pogotowia.


Nowy Jork, NY
Coraz więcej morderstw
O tym, że jest coraz niebezpieczniej na nowojorskich ulicach, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Nie ma dnia żeby NYPD nie informowała o kolejnych ofiarach. Jak wynika z danych statycznych w Nowym Jorku do końca sierpnia 2014 roku zamordowanych zostało 190 osób, a w tym samym okresie roku bieżącego aż 208. Równie niebezpiecznie jest w Nowym Orleanie - w analogicznym okresie zginęło 120 osób. Natomiast w zeszłym roku liczba morderstw wyniosła tam 98. W Baltimore zamordowanych zostało 215 osób. W tym samym okresie roku ubiegłego życie straciło 138 osób.


Brooklyn, NY
Pięć osób rannych w pożarze
To nie był spokojny czwartkowy poranek dla mieszkańców Brooklynu. O 5 am doszło do potężnego pożaru jednego z domów znajdujących się przy Glenwood Road przy Ditmas Park.  Rannych zostało pięć osób. Obecnie oficerowie FDNY ustalają, co było przyczyną pożaru.

Camp Lejeune, NC
Tragedia podczas ćwiczeń
Jedna osoba zginęła podczas ćwiczeń marines, które odbywały się w Camp Lejeune w North Carolina. Do tragedii doszło w środę wieczorem. - Helikopter spadł na ziemię podczas treningu. Zginął jeden nasz żołnierz – powiedziała kapitan Ryan Elizabeth Alvis. W wypadku rannych zostało dziewięciu mężczyzn. Z

Dallas,
Zamordowana w garażu
Ciało 35-letniej kobiety zostało znalezione w garażu w jednej z ekskluzywnych dzielnic Dallas. Jak podaje miejscowa policja kobieta została zastrzelona. – Jestem przerażony. Nigdy wcześniej w naszej okolicy nie dochodziło do tego typu incydentów – powiedział Michael Reese, który mieszka w budynku, gdzie dokonano morderstwa.

Bronx, NY
Dyskryminują kobietę z psem
Okazuje się, że kierowcy miejskich autobusów nie mają litości dla osób chorych, które podróżują z psami. Hannah Josiah (41 l.), która jest niepełnosprawna i dodatkowo cierpi na depresję, nie została wpuszczona do autobusu ze swoim psem. Czworonożny przyjaciel kobiety jest jej niezbędny, dzięki niemu jest jej łatwiej walczyć z chorobą.

 

tagi: NYC USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: