NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem. Najważniejsze wiadomości

Expressem. Najważniejsze wiadomości

01.09.2015, godz. 19:56
Wall Street
foto:

Najważniejsze wiadomości

Nowy Jork, NY
Niespokojnie na Wall Street
Ostatnia sierpniowa sesja na Wall Street zamknęła się spadkami. Pierwsza wrześniowa również rozpoczęła się na minusie. I to dość dużym. Zaraz po wybiciu dzwonka ogłaszającego początek sesji Dow Jones spadł aż 300 punktów. Pozostałe indeksy też poleciały w dół. To efekt niepewności inwestorów co do wysokości stóp procentowych oraz strachu o stan chińskiej gospodarki. Według analityków, sierpień był najgorszym od kilku lat miesiącem na giełdzie.

San Francisco, CA
Znalazł $20, wygrał milion
To się nazywa szczęście… Pracujący jako barman Hubert Tang znalazł na chodniku przed San Francisco International Airport 20-dolarowy banknot. Myśląc, że to jakiś znak od losu, kupił w pobliskim sklepie dwie zdrapki. Przeczucie go nie myliło… Mężczyzna „wydrapał” sobie milion dolarów nagrody.

Nowy Jork, NY
Kolejne siedlisko choroby legionistów
A wydawało się, że już jest spokojnie i widmo zarazy zostało zażegnane. Niestety, znów wykryto bakterię legionelli. Tym razem w systemie chłodniczym prestiżowej szkoły Convent of the Sacred Heart School przy East 91st Street na Upper East Side na Manhattanie. Urzędnicy z Departamentu Zdrowia zapowiadają, że do przyszłego tygodnia, kiedy to w Nowym Jorku rozpoczyna się rok szkolny, system chłodzenia zostanie zdezynfekowany.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: