NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem. Najważniejsze wiadomości

Expressem. Najważniejsze wiadomości

27.08.2015, godz. 19:39
NYC
foto:

Najważniejsze wiadomości

New Jersey, NJ
Potężny pożar
W czwartek rano oficerowie straży pożarnej z New Jersey mieli pełne ręce roboty po tym, jak wybuchł potężny pożar w jednym z domów znajdujących się przy East Second Street w Plainfield. W akcji gaszenia ognia udział wzięło ponad 80 strażaków. - Ogień tak szybko się rozprzestrzeniał, że niemal natychmiast zajęły się kolejne dwa domy – powiedział Jeffrey Courtney, szef miejscowej straży pożarnej. Posiadłość, w której doszło do zaprószenia ognia, częściowo się zawaliła. Nikt nie został ranny.


Manhattan, NY
NYPD poszukuje seryjnych złodziei
Nowojorska policja szuka dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o dokonanie co najmniej 13 napadów rabunkowych na firmy mające swoją siedzibę na Manhattanie. Napastnicy wkradają się do firm i wynoszą z nich laptopy i inny sprzęt elektroniczny. Spośród 13 napadów, do których doszło w ostatnim czasie, 12 z nich miało miejsce w Midtown, a jeden na Upper West Side. Rabusie wkraczają do akcji zazwyczaj w późnych godzinach południowych lub wieczorem.


Chicago IL
Tanie bilety do Polski
Jeszcze do 13 września potrwa promocja tanich biletów lotniczych z Chicago do Polski i z Polski do Chicago. Za lot do kraju nad Wisłą trasą - Chicago - Warszawa – Chicago w promocyjnej cenie zapłacimy od $750.00. Natomiast za podróż Chicago - Kraków – Chicago $649.00. Aby skorzystać z promocyjnych cen trzeba bilet wykupić jak najszybciej, a podróż zaplanować od 1 grudnia 2015 do 30 czerwca 2016. Więcej informacji pod numerem telefonu 773-736-3636.

Nowy Jork, NY

Dwie osoby został zastrzelone w środę na nowojorskich ulicach na Bronksie i Brooklynie. W pierwszej strzelaninie, która miała miejsce przy Nostrand Houses i Bragg St. na Sheepshead Bay, Brooklyn, zginęła pierwsza ofiara. Kilkanaście minut później strzały rozległy się przy E. Burnside Ave. w pobliżu Ryer Ave. na West Bronx i tam również zginął mężczyzna. Policja poszukuje sprawców obu strzelanin.


New Jersey, NJ
Rodzina niedźwiedzi w NJ
Dla wielu mieszkańców New Jersey widok niedźwiedzia w przydomowym ogródku nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak tym razem doszło do niecodziennej wizyty dzikich i groźnych zwierząt. Kilka dni temu mieszkaniec New Jersey zauważył całą niedźwiedzią rodzinkę, która zażywała kąpieli w jednym z przydomowych basenów. Mało tego - małe niedźwiadki beztrosko bawiły się pozostawionymi w basenie dziecinnymi zabawkami. W środę zauważono kolejną lub ta samą niedźwiedzią rodzinkę, która buszowała w przydomowym śmietniku.

Waszyngton DC
Dżuma atakuje
Jak podaje amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) od kwietnia odnotowano 11 przypadków dżumy w USA. Trzech zarażonych śmiertelną choroba pacjentów zmarło. CDC ostrzega, że liczba zarejestrowanych przypadków w tym roku jest wyższa niż w poprzednich latach. W latach 2001-2012 notowano średnio siedem zachorowań i jeden przypadek śmiertelny rocznie. Pacjentów z objawami dżumy zdiagnozowano w Arizonie, Kalifornii, Kolorado, Georgii, Nowym Meksyku i Oregonie.


San Jose, CA
Zaśmiecał Facebooka

Sanford Wallace, który został uznany za „króla spamu” przyznał się do wysłania ponad 27 mln niechcianych wiadomości za pośrednictwem Facebooka. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia i grzywna w wysokości 250 tys. dol. Prokurator okręgowy oskarża go o oszustwo w związku z niewłaściwym wykorzystaniem poczty elektronicznej. Wyrok w sprawie zapadnie 2 grudnia br. w sądzie okręgowym w San Jose.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: