NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

26.06.2015, godz. 22:48
Obamacare, NYC, ubezpieczenie zdrowotnie, USA,
foto:

Najnowsze wydarzenia.

Waszyngton, DC
Sąd ochronił Obamacare 
Po raz kolejny Sąd Najwyższy oddalił skargę na techniczny element systemu powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych przeforsowanego przez administrację Baracka Obamy (53 l.). Decyzja ta to wielkie zwycięstwo prezydenta, gwarantujące przetrwanie reformy, która jest jednym z najważniejszych osiągnięć jego rządów.
Obamacare, jak nazywa się tę reformę, Kongres przyjął w 2010 roku głosami Demokratów. Republikanie od początku zwalczali ten projekt. Twierdzą, że to zagrożenie dla wolności.


Brooklyn, NY
Obmacywał chorą dziewczynkę
To straszne. 13-letnia dziewczynka z zespołem Downa padła ofiarą asystenta nauczyciela, który ją obmacywał przyszkolnym placu zabaw. Jak podaje NBC News, do zdarzenia doszło w De Hostos Playground przy  I.S. 318 na Williamsburgu. 69-letni pomocnik nauczyciela został złapany przez funkcjonariuszy NYPD na gorącym uczynku.


Manhattan, NY
Pluskwy zaatakowały ONZ
W budynku gdzie spotykają się największe głowy państw z całego świata zalęgły się pluskwy. O wystąpieniu tych uporczywych i trudnych do wytępienia insektów w budynku Organizacji Narodów Zjednoczonych poinformował w czwartek rzecznik ONZ Farhan Haq. Pluskwy upodobały sobie 34. piętro ONZ. Miejsce gdzie zlokalizowano pluskwy poddano dezynfekcji, a prawników ewakuowano.

tagi: NYC USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: