NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

25.06.2015, godz. 21:19
autobus MTA
MTA, wypadek, Nowy Jork, autobus miejski, Brooklyn foto:

Najnowsze wydarzenia

Manhattan, NY

Napad na kierowce autobusu

Kierowca miejskiego autobusu M72 trafił do szpitala po tym jak został zaatakowany przez pasażera, który chciał go okraść – donosi NY1. Do napaści doszło w czwartek rano, kiedy autobus zatrzymał się na przystanku w okolicach West 66th Street i Freedom Place na Upper West do kierowcy podszedł mężczyzna, wyciągnął nóż i zażądał pieniędzy. W wyniku szarpaniny prowadzący pojazdy został ranny w ramię. Złodziej uciekł a niczym.

Nowy Jork, NY

Telefon pokaże, gdzie zjesz za darmo

Już w sobotę rusza doroczna miejska akcja Free Summer Meals. Z bezpłatnych posiłków, które są serwowane w różnych lokalizacjach w godzinach porannych i popołudniowych, mogą korzystać dzieci i młodzież do 18 lat. W tym roku rodzice, chcący posłać swoją pociechę na śniadanie lub lunch mogą poszukać najbliższego miejsca z pomocą specjalnej aplikacji o nazwie SchoolFood, która została stworzona przez miejski Wydział Edukacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie: schoolfoodnyc.org. Bezpłatne posiłki będą serwowane do 4 września.


Boston, MA

Śmierć dla zamachowca

Śmierć – to wyrok jaki usłyszał Dzhokhar Tsarnaev uznany w maju jednomyślnie winnym dokonania zamachu w podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku. Zanim sędzia federalny George O'Toole ogłosił decyzję, Tsarnaev wysłuchał relacji ocalałych i rodzin osób, które straciły bliskich w zamachu. Po tych emocjonalnych wystąpieniach, zamachowiec przeprosił za swój czyn, mówiąc, że „jest mu przykro za to, że odebrał życie niewinnym ludziom”.


Nowy Jork, NY

Latynoska stacja mówi nie Trumpowi

Univision – potężna i bardzo popularna w Stanach latynoska stacja telewizyjna – nie będzie transmitować wyborów Miss USA, których organizatorem jest Donald Trump. Powód? Niedawna wypowiedź kandydata do wyścigu o fotel w Białym Domu, który nazwał imigrantów przestępcami i gwałcicielami. Poza odmową transmisji, właściciele Univision zerwie również wszelki inne kontrakty i interesy z miliarderem.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: