NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

18.06.2015, godz. 22:01
dolary
foto:

Najnowsze wydarzenia

Waszyngton, DC

Kobieta na banknocie

Już niebawem na 10-dolarowym banknocie zamiast wizerunku Alexandra Hamiltona pojawi się… wizerunek kobiety. Jak podaje Fox News, nowy banknot o nominale 10 dolarów trafi do obiegu w 2020 roku. Dokładnie w setną rocznicę wprowadzenia 19. poprawki do amerykańskiej konstytucji, dzięki której kobiety otrzymały prawo głosu w wyborach.


Brooklyn, NY

Ewakuowano uczniów

Jak podane NY1, w szkole Boerum Hill, znajdującej się przy Dean St., zarządzono ewakuację uczniów, którzy pisali Regents Exams. Według FDNY w środę po południu w budynku szkolnym doszło do pożaru. Płomienie pojawiły się w audytoriom i szybko rozprzestrzeniły się na innne części szkoły – świadkowie mówią, że z okien buchały kłęby dymu. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej nikt nie został ranny.


Manhattan, NY

Policja złapała złodziei Citi Bikes

Jak podaje NYPD, dwóch mężczyzn zostało aresztowanych za kradzież miejskich rowerów. Pierwszy z nich to Keith Crawley (46 l.) - został zatrzymany przez policjantów na Ninth Avenue i West 25 Street, gdy poruszał się kradzionym miejskim rowerem. Wcześniej sprytnie wyciągnął go ze stojaka przy Spruce Street nie płacąc. Drugi złapany to Ray Powell (40 l.) – ten jechał na ukradzionym rowerze na Brooklynie.Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: