NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

12.06.2015, godz. 22:56
NYPD
foto:

Najnowsze wydarzenia.

Prospect Heights, NY

Przyszedł po pracę, wyczyścił kasę

Policja z Brooklynu poszukuje mężczyzny, który skradł z pizzerii Amorina Cucina Rustica 300 dolarów utargu. Zrobił to dość perfidnie. Z raportu wynika, że zapukał do zamkniętej jeszcze restauracji i kiedy pracownik podszedł do drzwi, miał powiedzieć mu, że szuka pracy i chciałby złożyć swoje resume. Pracownik otworzył i wpuścił podejrzanego, który udając, że sięga po coś do pisania, otworzył kasę, zabrał gotówkę, leżący na ladzie portfel i uciekł.


Trenton, NJ

Na łyżwy z kaskiem na głowie

Zmiany w przepisach dotyczących obowiązku posiadania kasku na głowie przez nastolatków w stanie New Jersey. Członkowie Senate Law and Public Safety Committee w Trenton przyjęli ustawodawstwo, które rozszerza obowiązujące obecnie przepisy o osoby poruszające się na skuterach czy jeżdżące na łyżwach. Wymóg taki będzie dotyczył dzieci i nastolatków do 17. roku życia. Ustawa będzie poddana teraz pod głosowanie w stanowym senacie, ale jest wielce prawdopodobne, że zostanie przyjęta.


Manhattan, NY

Wybuch studzienki w Midtown

To był wybuchowy początek weekendu. W piątek około 7 rano na ulicy przed budynkiem przy 579 Fifth Ave. na 47th St. doszło do wybuchu studzienki a następnie pożaru. Jak podaje DNAinfo, w akcji gaszenia brało udział około 60 strażaków. Na czas gaszenia policja zablokowała ruch na 47th Street pomiędzy Madison Ave. a Fifth Ave. Na szczęście nikt nie został ranny.


Nowy Jork, NY

Co z czynszami?

Nowojorczycy mieszkający w około milionie mieszkań, w których czynsz jest ustalany i chroniony przed drastycznymi podwyżkami na podstawie stanowych przepisów, ciągle żyją w strachu. Do piątku (do zamknięcia wydania) politycy w Albany nie zdecydowali czy przedłużyć obowiązujące regulacje, które wygasają już z końcem dnia 15 czerwca. Jeżeli tak się nie stanie, to osoby mieszkające w apartamentach z czynszem stabilizowanym, mogą być zmuszone do płacenia dużo więcej za zajmowane lokale.Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: