NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

09.06.2015, godz. 22:17
wieloryb
foto:

Najnowsze wydarzenia


Brooklyn, NY

Martwy waleń na Coney Island

W poniedziałek po południu spacerowicze zobaczyli na brzegu w Brighton Beach martwego wieloryba. Na miejsce zdarzenia przyjechali pracownicy z Riverhead Foundation. Ustalili, że to płetwal karłowaty – gatunek najmniejszego walenia z rodziny fałdowców. Obecnie pracownicy fundacji przeprowadzają sekcję zwłok walenia w celu ustania jego wieku i przyczyny śmierci.


Manhattan, NY

Wypadek pod sklepem Apple

Jak podaje nowojorska policja dwie osoby zostały ranne po tym, jak mężczyzna prowadzący samochód stracił przytomność, wjechał na krawężnik i wbił się w lampę na chodniku tuż przed sklepem Apple przy Fifth Ave. W wyniku incydentu ranne zostały dwie osoby. 62-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do Bellevue Hospital. Pod opiekę medyków z New York Presbyterian Hospital trafił również kierowca pojazdu.


Topeka, KS

Inwazja cykad

Po 17 latach dają o sobie znać cykady, zwane 17-letnią szarańczą. W tym roku towarzyszyć one będą mieszkańcom Kansas, Missouri, Iowa, Nebraski, Oklahomy i Teksasu. Według naukowców z Creighton University lęg przewyższa liczebnością ten sprzed 17 lat. Odgłos emitowany przez męskie osobniki to sygnał godowy dla samic. Będzie go można usłyszeć przez 4 tygodnie, aż dojdzie do zapłodnienia. Kiedy urodzi się nowe pokolenie, stare umrze i ulegnie rozkładowi. Cały cykl rozpocznie się od nowa. Miliony nowo narodzonych cykad wrócą do ziemi, gdzie pozostaną przez następne 17 lat.


New Britain, CT, Garfield, NJ

Porady ZUS dla Polonii

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku zaprasza na spotkania organizowane w ramach Dni Poradnictwa ZUS w zakresie ubezpieczenia społecznego dla Polaków pracujących lub mieszkających w USA. Już 10 czerwca eksperci ZUS będą do dyspozycji Polonii od godz. 18–22 w Polish Army Veterans Association of America Inc. 112 Grove St. New Britain, CT. Natomiast dzień później porad udzielać będą w New Jersey w godzinach 18.00–22.00 przy 70 Outwater Lane, 4 piętro.


Nowy Jork, NY

Po 45 latach ponownie otwarto High Bridge

Jak podaje Fox News we wtorek otwarto 166-letni most łączący Bronks z Manhattanem. High Bridge został zamknięty dokładnie 45 lat, na jego remont, który rozpoczął się w 2006 roku przeznaczono 61 mln dolarów. High Bridge (oficjalnie Aqueduct Bridge) to stalowy most łukowy nad rzeką Harlem, o wysokości prawie 140 stóp i długości 1450 stóp. Został oddany do użytku w 1848 roku, jest obecnie najstarszym mostem w Nowym Jorku.
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: