NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

EXPRESSEM: Najnowsze wydarzenia

02.06.2015, godz. 22:28
NYPD
foto:

Najnowsze wydarzenia

Manhattan, NY

Pieszy potrącony na Upper West Side.

Jak informuje nowojorska policja w poniedziałek na 62nd Street i Broadway doszło do groźnego wypadku. Mężczyzna, który przechodził prawidłowo przez ulicę, został potrącony przez rozpędzony samochód. Ofiara w stanie krytycznym została przewieziona do pobliskiego szpitala. Lekarze stan poszkodowanego określają jako ciężki. Sprawca wypadku pozostał na miejscu zdarzenia i wezwał służby ratunkowe. Obecnie NYPD prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku.

Hackensack, NJ

Śmierć na torach

Do śmiertelnego wypadku doszło po 9 na stacji NJ Transit w Park Ridge. Jak podaje NBC News, kobieta została uderzona przez nadjeżdżający pociąg. Skład pociągu ze Spring Valley do Seacaucaus po tragicznym wypadku został zatrzymamy. Ratownicy za wszelką cenę usiłowali utrzymać przy życiu ofiarę, która natychmiast została przewieziona do szpitala. Niestety, wkrótce zmarła. Pasażerowie do kolejnej stacji dojechali podstawionym autobusem.

Waszyngton DC

Koniec z podsłuchiwaniem obywateli

Przynajmniej na razie… Amerykański senat nie zdążył przedłużyć ustawy, dającej służbom specjalnym USA prawną podstawę do zbierania danych o rozmowach telefonicznych Amerykanów. Program wprowadzony w życie po zamachach z 11 września miał chronić kraj przed terroryzmem, ale od lat wzbudzał liczne kontrowersje. Program przestał działać przynajmniej czasowo, dopóki Senat nie osiągnie porozumienia w sprawie nowej ustawy. Wszystko wskazuje, że najpóźniej w połowie tygodnia przyjmie ustawę Freedom Act,

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: