NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: Bill de Blasio nie usłyszy zarzutów ko

Expressem: Bill de Blasio nie usłyszy zarzutów ko

17.03.2017, godz. 00:00
Billa de Blasio, NYC
foto:

Nowy Jork, NY
Nie będzie zarzutów wobec de Blasio
Burmistrz Bill de Blasio (55 l.) nie usłyszy zarzutów w związku z toczącym wokół niego postępowaniem dotyczącym  nadużyć i nielegalnych działań w czasie zbierania funduszy na swoją poprzednią kampanię wyborczą. Po trwającym od wielu miesięcy śledztwie prokuratura stwierdziła, że nie ma wystarczających podstaw do tego wnieść kryminalne i federalne oskarżenie o korupcję.

Manhattan, NY
Pijany policjant zabił 21-latkę celebrującą urodziny
Amanda Miner, która wracała w czwartek około 4 nad ranem z imprezy z okazji swoich 21. urodzin, została zabita przez pijanego policjanta. Solenizantka była pasażerką samochodu, który prowadził 26-letni Stefan Hoyt, będący policjantem w drogówce NYPD. Mężczyzna, który był gościem na urodzinowej imprezie, był pijany. Kiedy  wracali z Manhattanu i wjeżdżali na Williamsburg Bridge, policjant stracił kontrole nad kierownicą i uderzył z potężną siłą od strony pasażera w betonową barierę. Amanda Miner zginęła na miejscu. Znajdujący się w samochodzie inni pasażerowie i kierowca, przeżyli.

Waszyngton, DC
Nowy szef wywiadu USA zaakceptowany
Senat zaakceptował nominację Dana Coatsa (73 l.)  na stanowisko dyrektora wywiadu (Nationat Intelligence Agency). Były senator stanu Indiana zastąpił Jamesa Clappera (76 l.), który przeszedł na emeryturę pod koniec rządów prezydenta Baracka Obamy (56 l.). Kandydaturę Coatsa zgłosił prezydent Donald Trump. Senatorowie głosowali za przyjęciem nominacji Coatsa w stosunku 85:12. Jedynym Republikaninem, który wypowiedział się przeciwko niemu, był senator Rand Paul, który od dawna uchodzi za obrońcę prywatności obywateli. Z kolei generał H.R. McMaster (55 l.) będzie nowym doradcą prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. Za jego kandydaturą głosowało 85 senatorów, 9 wypowiedziało się przeciwko. Z reguły Senat nie musi akceptować prezydenckich nominacji na to stanowisko, jednak McMaster pełni nadal służbę wojskową i dlatego senacka zgoda była konieczna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: