NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Express wyborczy: Hillary świętuje, Carson rezygnuje

Express wyborczy: Hillary świętuje, Carson rezygnuje

04.03.2016, godz. 00:00
USA, Stany Zjednoczone, flaga, państwo, Ameryka
foto:

Hillary Clinton świętowała w NYC: Obiecuję walczyć dla was i o was
– Wasza walka jest moją walką. Obiecuję walczyć dla was i o was, teraz i jako prezydent – tak do ponad pięciotysięcznego tłumu mówiła Hillary Clinton, która świętowała w Nowym Jorku sukces ostatnich prawyborów.
Po wygraniu w siedmiu, spośród 12 stanach, przyjechała prowadzić kampanię do metropolii, gdzie spotkała się na kilku wiecach, z których największy odbył się w Jacob Javits Center. Była sekretarz stanu zapowiedziała, że jako prezydent będzie walczyć o to, co zawsze leżało na sercu nowojorczyków, czyli m.in. o wyższą stawkę, uniwersalny plan na Pre-K oraz reformę imigracyjną.

Jednego republikanina mniej. Ben Carson zawiesza kampanię
Po klęsce w ostatnich prawyborach emerytowany neurochirurg Ben Carson, ogłosił że wycofuje się z wyścigu o nominację prezydencką Partii Republikańskiej. Jak powiedział, nie widzi dalszej politycznej drogi przed sobą. Zdaniem ekspertów zwolennicy Carsona, zwykle bardzo konserwatywni ewangelicy, najpewniej przeniosą swe głosy na innego bardzo religijnego kandydata czyli senatora z Teksasu Teda Cruza.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: