NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ewakuacja mieszkańców Ocean County w New Jersey Las w ogniu!

Ewakuacja mieszkańców Ocean County w New Jersey Las w ogniu!

26.04.2014, godz. 00:00
pożar,
foto:

Groza ogarnęła w czwartek po południu i wieczorem mieszkańców New Jersey, wśród nich Polaków z części obszaru Ocean County. Ogień ogarnął las! Najgorsza sytuacja miała miejsce w Berkeley Township – tam ewakuowano ludzi z kilkudziesięciu domów, a także uczniów i pracowników szkół.

Szalejące płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniały i zajmowały coraz większy teren... Ogień z lasu niemal natychmiast przeniósł się w okolice gospodarstw, które były położone najbliżej. Ze względów bezpieczeństwa służby ratunkowe oraz oficerowie straży pożarnej wymusili na mieszkańcach opuszczenie domów. Sami mieli bardzo trudne zadanie: akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr.

Do ewakuacji doszło również we Franklin Township, gdzie z domów musiało uciekać 60 osób. Chwile przerażenia zapamietają również uczniowie pobliskich szkół, którzy w momencie pojawienia się pożaru jeszcze siedzieli w ławkach. Dyrekcje placówek podjęły decyzję o przetransportowaniu dzieci do pobliskiego Toms River, skąd uczniów odbierali rodzice.

Całe szczęście, w ciągu kilku godzin udało się zapanować nad ogniem. Dzięki szybkiej interwencji ratowników nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

– Jedynie nieliczne domy zostały naruszone przez ogień – powiedział Greg McLaughlin z Forest Fire Service.

Obecnie badana jest przyczyna pożaru.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: