NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ewakuacja Coney Island

Ewakuacja Coney Island

03.07.2013, godz. 14:55
Coney Island Wesołe miasteczko otwarte
foto:

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy i spacerowicze, którzy wtorkowy wieczór zamierzali spędzić na najsłynniejszej z nowojorskich plaż. Powód! Niestabilna i ruszająca się AstroTower, która jest znakiem rozpoznawczym parku rozrywki na Coney Island.

Co prawda zabytkowa konstrukcja, która powstała w 1964 roku, nie jest używana od lat, jednak zauważono, że niebezpiecznie się kiwa. Jak podaje NBC News, FDNY i urzędnicy z Departamentu Budownictwa dla bezpieczeństwa nakazano opuścić teren wszystkim znajdującym się w Luna Park, Cyclone i Wonder Wheel Park. Oficerowie zamknęli również ulice między West 10th Street i West 12th Street.

- Wyraźnie widziałem, że wieża kołysze się bardziej niż zazwyczaj. Baliśmy się, że coś złego może się stać - mówił dziennikarzom jeden ze świadków zdarzenia. - Podobna sytuacja miała miejsce dwa lata temu, kiedy to wyraźnie AstroTower się chybotała na wszystkie strony.

Według pracowników Luna Park nie było zagrożenia dla mieszkańców i turystów. Wesołe miasteczko w środę rano zostało ponownie otwarte z wyjątkiem Cyclone. Tymczasem urzędnicy z Biura Zarządzania Kryzysowego i FDNY nadal badają, co spowodowało chybotanie się wieży. Prawdopodobnie przyczyną był wiatr, który wiał z prędkością od 5 do 10 mil na godzinę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: