NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Epidemia odry na Brooklynie

Epidemia odry na Brooklynie

16.05.2013, godz. 01:30
szpital, lekarz, pacjent
foto:

Departament Zdrowia ostrzega mieszkańców Brooklynu przed epidemią odry. Według danych z New York City Health Department w tym roku odnotowano co najmniej 21 przypadków zachorowań w Borough Park i jeden na Williamsburgu. Chorzy byli w wieku od 10 miesięcy do 32 lat.

Jak podaje DNAInfo.com, dużo więcej osób może być nosicielami odry. Wszystkie osoby, które z objawami choroby trafiły do lekarza, zostały hospitalizowane i w szpitalach wracały do zdrowia.

Według departamentu zdrowia pierwsza osoba chora na odrę przyjechała z Londynu. Kolejne przypadki tej zakaźnej choroby

są wynikiem unikania szczepień. Okazuje się, że to już czwarta epidemia na Brooklynie od 2008 roku. Wówczas odnotowano 30 przypadków zachorowań, rok później chorowało 18 osób. Natomiast w roku 2011 odnotowano 25 przypadków. Według danych z departamentu zdrowia w ubiegłym roku na odrę chorowało tylko pięć osób.

New York City Health Department ostrzega, że jeśli ktoś miał kontakt z osobą chorą na odrę, powinien w ciągu 72 godzin się zaszczepić.

Odra to choroba zakaźna. Jej charakterystyczne objawy to gorączka oraz czerwone plamki na ciele. O zarażenie nią nie jest trudno. Wirusy, przenikając przez błony śluzowe, docierają do różnych narządów wewnętrznych i mogą spowodować poważne powikłania. Jedynym możliwie skutecznym zabezpieczeniem jest szczepienie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: