NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Emerytury wzrosną o… 1,7 procenta

Emerytury wzrosną o… 1,7 procenta

23.10.2014, godz. 03:00
Dla emerytów - Udowodnij staż i zarobki
W inspektoracie ZUS  fachowcy udzielą Ci niezbędnych informacji foto:

To wiadomość, o której nie można powiedzieć jednoznacznie, że jest zła albo dobra... Od przyszłego roku ponad 70 milionom osób w Stanach Zjednoczonym wzrosną świadczenia wypłacane przez Social Security Administration (SSA). Podwyżka federalnych świadczeń wyniesie... 1.7 procenta.

Każdego roku specjalna komisja ekspertów – tak z U.S. Tresury, jak i członków parlamentarnych klubów ds. świadczeń emerytalnych i rent – wylicza o ile powinny wzrosnąć wypłaty. Jest to obliczane głównie na podstawie inflacji oraz wzrostu kosztów życia (Cost-of-Living Adjustment, – COLA). W tym roku obliczono, że aby je wyrównać, podwyżka musi wynieść 1.7 proc.

To już trzeci rok z kolei, kiedy podwyżka nie przekracza ona dwóch procent. To wynik tego, że ceny nie rosną w dużym tempie i życie nie staje się aż tak bardzo droższe, jak to miało miejsce w przeszłości oraz że gospodarka się rozwija.

Ale osób pobierających świadczenia z Social Security Administration takie argumenty nie przekonują i uważają, że podwyżka jest zdecydowanie za niska. Od nowego roku „wyrównane” emerytury otrzymywać będzie ponad jedna piąta mieszkańców Stanów Zjednoczonych – tyle bowiem osób żyje ze świadczeń wypłacanych przed SSA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: