NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Emerytowany policjant strzelał na Greenpoincie

Emerytowany policjant strzelał na Greenpoincie

07.03.2017, godz. 00:00
strzelanina na Greenpoincie
strzelanina na Greenpoincie foto:

Dziesiątki policjantów na ulicach. Snajperzy NYPD na dachach…  Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w poniedziałek około trzeciej po południu na Greenpoincie. Emerytowany policjant wdał się w kłótnię z 45-letnim mężczyzną przed budynkiem na Greenpoint Avenue, w czasie której strzelił do niego z bliskiej odległości. Następnie zabarykadował się.

Około 2.30 pm w poniedziałek dwaj mężczyźni zaczęli się strasznie kłócić i po chwili napastnik wyciągnął broń i strzelił 45-latkowi w głowę. Napastnik następnie zabarykadował się w budynku przy 183 Greenpoint Ave. Na miejsce przybyły dziesiątki policjantów oraz snajperzy NYPD. Odcinek Greenpoint Ave. od Manhattan Ave. do McGuinness Blvd został całkowicie zamknięty dla ruchu.
Około 3.30 po negocjacjach napastnik poddał się. Okazał się nim 51-letni emerytowany policjant. Ranny 45-latek trafił do Bellevue Hospital. Początkowo pojawiały się informacje, że zmarł ale później tego nie potwierdzono i mówiono, że jego stan jest krytyczny. Incydent wywołał duże poruszenie wśród mieszkańców dzielnicy, którzy zaczęli natychmiast umieszczać zdjęcia z akcji na portalach społecznościowych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: