NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ekipy filmowe opanowały polskie okolice Queensu Ridgewood jak Hollywood

Ekipy filmowe opanowały polskie okolice Queensu Ridgewood jak Hollywood

11.08.2016, godz. 00:00
filmy, kadr, kręcenie filmów
filmy, kadr, kręcenie filmów, plan filmowy, Brooklyn foto:

Kolejny raz ekipy filmowe zaanektowały sobie gęsto zamieszkiwaną przez Polaków część Ridgewood. Ale, to co dla niektórych wydaje się frajdą, dla mieszkających na co dzień w okolicy, jest zmorą. Z uwagi na kręcenie zdjęć nie tylko zamknięto część ulic, ale i bardzo mocno ograniczono miejsca parkingowe.

Nie jest to pierwszy raz kiedy okolice Ridgewood zamieniane są w plan hollywoodzki plan filmowy... W okolicy – zwłaszcza w jej polskich częściach – „kręci się” od jakiegoś czasu. Ekipy z Silvercup Studios przeniosły się na Ridgewood po „zdobyciu” Greenpointu. Tym razem kręcono zdjęcia do „Albacore”. W związku z tym dość poważnie ograniczono ruch na Tonsor i Harman Street, gdzie rozstawiły się ekipy filmowe. Ale i na Himrod oraz przy pobliskim Governor Cleveland Park zakazano parkowania, co jest wielkim utrapieniem, bowiem nawet bez ekip filmowych znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem, a co dopiero w takiej sytuacji...  – Co zrobić... Takie czasy... Szczerze mówiąc to wolę te całe zamieszanie z dziesiątkami filmowców niż z jednym przestępcą... – mówi nam jedna z mieszkanek okolicy.
Już od kilku lat Nowy Jork wyprzedza „hollywoodzką fabrykę” jeżeli chodzi o produkcję. To u nas, w NYC, kręci się wiele seriali, które nie tylko oglądamy w TV ale i są nominowane do różnych prestiżowych nagród telewizyjnych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: