NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dzięki Wam mogę cieszyć się wnukami

Dzięki Wam mogę cieszyć się wnukami

06.06.2015, godz. 00:00
Dzięki Wam mogę cieszyć się wnukami
foto:

To między innymi dzięki Czytelnikom „Super Expressu” sparaliżowany Jan Kwiatkowski, który został przewieziony z Bellevue Hospital do Polski wraca do zdrowia i może się cieszyć  najbliższą rodziną w kraju nad Wisłą.

Jak nam powiedział za pośrednictwem pani Ani Chrostowski – wolontariuszki, która w Nowym Jorku służyła pomocą poszkodowanemu przez los Polakowi –  z całego serca dziękuje naszym Czytelnikom  i wszystkim ludziom, którzy otworzyli swoje serca i pomogli mu dotrzeć do ojczyzny.  – Stan zdrowia pana Jana z dnia na dzień ulega poprawie. Często wychodzi do domu na przepustki. Ostatnio cały tydzień spędził z córką Pauliną, wnukami oraz synem, który przejechał z Londynu – opowiada pani Ania. Pan Jan ma zapewnioną w Polsce wspaniałą opiekę w ośrodku rehabilitacyjnym w Ostrołęce. – Jego mięśnie zaczynają lepiej pracować. A stan jego zdrowia ulega znacznej poprawie, z czego cieszą się jego najbliżsi, którzy każdego dnia go odwiedzają – dodaje Chrostowski. Przypomnijmy: historia pana Jana ujrzała światło dzienne dzięki zaangażowaniu dr Arthura Winera - to właśnie on postanowił pomóc naszemu rodakowi dostać się do Polski. We wrześniu ubiegłego roku pan Jan uległ wypadkowi. Z urazem rdzenia kręgowego trafił do szpitala na Manhattanie. Od tamtego momentu pan Jan jest sparaliżowany od szyi w dół.

Każdy kto chciałby w pomóc w rehabilitacji pana Jana proszony jest o wpłacanie darowizn na konto utworzone na portalu GoFoundMe (http://www.gofundme.com/l7vbi4)


Zdjęcia dzięki uprzejmości Ani Chrostowski


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: