NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dziecko dostanie nową rączkę!

Dziecko dostanie nową rączkę!

14.12.2013, godz. 02:00
Dziecko dostanie nową rączkę!
foto:

Dosłownie dzień po tym, jak pojawiły się informacje o sześcioletnim Krzysiu (Christopherze) Kiezek z Easts Northport na Long Island, który szepnął Mikołajowi do ucha, że chciałby mieć nową rączkę, na koncie pomocy dla chłopczyka pojawiło się ponad 40 tysięcy dolarów!

Jak pisaliśmy, do wczoraj było nieco ponad 17 tys. Zmiana oznacza, że rodzice Krzysia mają do dyspozycji kwotę na prawie dwie protezy rączki (jedna kosztuje ok. 25 tys. dol.). - Dosłownie płaczę, ale są to łzy radości i wielkiego wzruszenia. Nie ma słów, jakimi

mógłbym dziękować ludziom za tę pomoc i ich hojność - mówi Robert Jackson, który jest przyjacielem rodziców chłopca i założył stronę, na której można dokonywać darowizny dla dziecka (www.GoFundMe.com). Przypomnijmy za reporterami Fox: Krzyś urodził się z niewykształconą prawidłowo lewą ręką - brakuje mu około jednej trzeciej ramienia wraz z dłonią. Kilka dni temu na świątecznym spotkaniu szepnął Mikołajowi do ucha: - Chciałbym dostać pod choinkę konsolę Xbox One, ale też paluszki, żebym mógł na niej grać... To poruszyło wszystkich zgromadzonych, a później - jak widać - wiele innych osób z całej Ameryki. Jak mówi Jackson, donacje były przekazywane nawet z Kalifornii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: