NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dyplomatyczny sukces administracji Trumpa. KKorea Północna uwolniła amerykańskiego studenta

Dyplomatyczny sukces administracji Trumpa. KKorea Północna uwolniła amerykańskiego studenta

15.06.2017, godz. 00:00
flaga amerykańska
foto:

Korea Północna uwolniła amerykańskiego studenta Otto Warmbiera (22 l.), który odbywał karę 15 lat ciężkich robót za usiłowanie kradzieży transparentu propagandowego. O sukcesie amerykańskiej dyplomacji poinformował Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson (65 l.). Przebywający w stanie śpiączki mężczyzna wylądował na lotnisku w Cincinnati, w stanie Ohio i w otoczeniu bliskich został przewieziony do szpitala.

Fred i Cindy Warmbierowie poinformowali, że ich syn od około roku jest w śpiączce w rezultacie botulizmu, o czym dowiedzieli się zaledwie tydzień temu. Według Tillersona, Departament Stanu doprowadził do uwolnienia studenta na polecenie prezydenta Donalda Trumpa (71 l.). Szef dyplomacji dodał, że jego resort kontynuuje rozmowy w sprawie wypuszczenia na wolność trzech innych obywateli USA przetrzymywanych w Korei Północnej.
22-letni Warmbier jest studentem University of Virginia. Został aresztowany w Korei Północnej w styczniu ubiegłego roku i skazany w marcu 2016 roku przez tamtejszy sąd na 15 lat ciężkich robót za usiłowanie kradzieży transparentu propagandowego. 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: