NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dwóch nastolatków najlepszych w Ameryce! Mistrzowie literowania

Dwóch nastolatków najlepszych w Ameryce! Mistrzowie literowania

30.05.2014, godz. 20:17
Stres uczeń egzamin
foto:

Czegoś takiego nie było od ponad pół wieku. Ameryka ma dwóch równorzędnych mistrzów w bezbłędnym literowaniu wyrazów. Zwycięzcami dorocznego konkursu National Spelling Bee zostali: 14-letni Sriram Hathwar z Painted Post w stanie Nowy Jork oraz 13-letni Ansun Sujoe z Fort Worth w Teksasie.

Wygrywając zakończony właśnie w Maryland prestiżowy konkurs, chłopcy sprawili sobie nie lada prezent na Dzień Dziecka. Nie tylko dostali trofeum i tytuły mistrzów, ale każdy z nich otrzymał czek na 30 tysięcy dolarów oraz $2500 w funduszu oszczędnościowo-inwestycyjnym.


Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Do rywalizacji stanęło 281 dzieci, ale tylko 12 przeszło do finału - cztery dziewczynki i ośmiu chłopców. Mistrzowie (zanim zostali nimi ogłoszeni) podchodzili do ostatniej próby mającej wyłonić zwycięzcę aż pięć razy! Za każdym kończyło się remisem... W związku z tym organizatorzy zdecydowali się przyznać im obu tytuł mistrza. Ostatni raz coś podobnego miało miejsce w 1962 roku. Imponujących umiejętności pogratulował im za pośrednictwem Twittera sam prezydent USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: