NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dwie osoby nie żyją, co najmniej dwie są ranne. Masakra w szpitalu

Dwie osoby nie żyją, co najmniej dwie są ranne. Masakra w szpitalu

18.12.2013, godz. 19:53
Pistolet, glock
foto:

Śmiertelna groza i przerażenie bezbronnych, niewinnych pacjentów. Do szpitala w Reno (Nevada) wtargnął uzbrojony mężczyzna. Bezwzględny napastnik zastrzelił jedną osobę i ranił co najmniej dwie inne... Tragedia miała miejsce w lokalnym Centrum Medycyny i Neurologii.

– Zamachowiec z bronią wszedł do szpitala i zaczął strzelać – potwierdza przebieg wydarzeń Tom Robinson, wiceszef policji w Reno. – Zabił jedną osobę, a kilka innych ranił. Po 15 minutach od chwili oddania pierwszych strzałów, sprawca popełnił samobójstwo.

Szpital Renown Regional Medical Center, w której skład wchodzi Centrum Medycyny i Neurologii, jest największą placówką ochrony zdrowia w północnej Nevadzie. Do strasznego incydentu w jej budynku doszło zaledwie trzy dni po pierwszej rocznicy masakry w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown (Connecticut), gdzie szaleniec zabił 26 osób i popełnił samobójstwo. Wśród ofiar było 20 dzieci. Z kolei w ubiegłym piątek uczeń szkoły na obrzeżach aglomeracji Denver w stanie Kolorado postrzelił dwie osoby i również popełnił samobójstwo...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: