NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dłużej siedzą, lepiej się uczą

Dłużej siedzą, lepiej się uczą

18.05.2013, godz. 02:00
Dzieci, szkoła USA
Dzieci, szkoła USA foto:

Okazuje się, że dzięki wprowadzeniu dłuższego dnia nauki w publicznej szkole w Bensonhurst uczniowie lepiej napisali testy. Zadowoleni ze zmian są nauczyciele i rodzice, którzy na początku dość sceptycznie podchodzili do wydłużonych godzin w szkole.

Jak podaje "Daily News", uczniowie w szkole PS 186 w Bensonhurst siedzą w ławkach o prawie trzy godziny dłużej niż ich koledzy w innych szkołach. Uczniowie z drugiej, trzeciej i czwartej klasy pozostają w placówce do 5.20 pm. Dzięki temu lepiej napisali testy z matematyki i z czytania.

- Dłuższy dzień nauki pozwala nauczycielom na wprowadzenie materiału całościowo. Było to bardzo trudne bez dodatkowych godzin - mówi Bayan Cadotte, dyrektor placówki. - Niewątpliwie na tej zmianie skorzystają dzieci, które mają problemy z nauką. Dodatkowe godziny pozwalają im na pracę w dużo mniejszych grupach niż podczas zwyczajnych zajęć - dodaje Cadotte.

- Na początku miałam wielkie wątpliwości, czy nie za dużo godzin moja córka będzie spędzać w szkole. Teraz, z perspektywy dobrze napisanych testów, okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. Moja 9-letnia córka pokochała ten program - powiedziała dziennikarzom "Daily News" Lisa Yeninas (30 l.). Do tej pory podobny program wprowadzono w 20 szkołach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: