NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Drogi Greenpoint, coraz droższe Ridgewood. Co wynajmiesz za $1500?

Drogi Greenpoint, coraz droższe Ridgewood. Co wynajmiesz za $1500?

02.12.2014, godz. 19:32
Greenpoint, Polonia, Nowy Jork,
foto:

Jeśli twój miesięczny budżet na mieszkanie to 1500 dolarów, nie szukaj lokum na Manhattanie. Znajdziesz tam co najwyżej pokój ze wspólną łazienką. Za tę samą kwotę w innym stanie wynajmiesz wypasiony dom z czterema sypialniami. A co w polskich dzielnicach?

Popularny portal mashable.com zestawił nieruchomości dostępne za 1500 dol. O ile w sercy Nowego Jorku znajdziemy w tej cenie co najwyżej ciemną klitę, to za te same pieniądze w Iowa City czy Omaha można bez problemu wynająć kilku-sypialniowy, dobrze utrzymany dom.

A co znajdziemy w tej cenie w polskich dzielnicach?

– Na Greenpoincie nie ma praktycznie szans, żeby wynająć studio za 1500 dolarów – powiedział Bogdan z EXIT Realty MiniMax. – Obecnie najtańsze mieszkanie można znaleźć na Maspeth i Glendale na Queensie. I co ważne wynajmujący właśnie w tych okolicach oferują apartamenty odnowione i wyposażone na dość wysokim poziomie. Z naszych obserwacji wynika, że najniższy poziom mieszkań oferowany jest na Greenpoincie – dodaje Bogdan.

Ci, którzy dopiero trafili do Stanów, na ogół szukają mieszkań, które znajdują się w okolicach środków transportu. A to wykorzystują wynajmujący i żądają za lokum dość mocno wygórowanych cen. Polacy, którzy nie posiadają samochodu nie mają specjalnie wyjścia...

Z obserwacji speców od rynku wynika, że coraz droższa robi się inna „polska” okolica – Ridgewood. Nie ma się co dziwić – ma dobry dostęp do metra i autobusów, a oprócz tego wiele sklepów i restauracji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: