NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dreamlinerami LOT do Chicago

Dreamlinerami LOT do Chicago

06.06.2013, godz. 02:00
LOT w lecie poleci w końcu dreamlinerem
foto:

W środę odleciały z Warszawy do Chicago dreamlinery latające pod banderą Polskich Linii Lotniczych LOT. Po Nowym Jorku jest to drugi atlantycki kierunek LOT obsługiwany przez najnowocześniejsze samoloty świata. W powietrze wzbiły się dwa dreamlinery, obydwa do Chicago. W rejsie przedpołudniowym LO01 i popołudniowym LO03.

- Dzięki technologicznym udoskonaleniom w konstrukcji samolotu rejs dreamlinerem z Polski do Chicago jest o ok. 40 minut krótszy niż dotychczas użytkowanym boeingiem 767. Boeing 787 spala o 20 proc. mniej paliwa i emituje o 20 proc. mniej zanieczyszczeń. Jest też znacznie cichszy niż poprzednik - mówi Marek Kłuciński, rzecznik prasowy PLL LOT.

Obecnie LOT ma w swojej flocie trzy boeingi 787. Odbiór czwartego planowany jest pod koniec czerwca br. LOT to pierwsza europejska linia lotnicza, w której barwach latają dreamlinery. Oprócz polskich linii mają je także m.in. japońskie linie JAL i ANA, amerykański United i Qatar Airways. Polskie Linie Lotnicze LOT 1 czerwca wznowiły rejsy dreamlinerem do Nowego Jorku. Po przywróceniu rejsów boeingiem 787 na trasie do Chicago kolejnym miastem, do którego polecą dreamlinery, będzie Toronto - 7 czerwca, a następny w kolejności dreamlinery powita Pekin.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: