NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dramat Polki z Greenpointu. Pani Krystyna nie ma za co pochować syna

Dramat Polki z Greenpointu. Pani Krystyna nie ma za co pochować syna

24.06.2015, godz. 00:00
Krystyna Nowak
foto:

Nie ma większej tragedii dla rodzica jak być świadkiem śmierci własnego dziecka. Życie od dawna nie oszczędzało naszej rodaczki z Greenpointu, o czym pisaliśmy na łamach „Super Expressu”, jednak teraz Krystyna Nowak (77 l.) została całkowicie sama.

W miniony czwartek w Henry J. Carter Specialty Hospital and Nursing Facility na Harlemie zmarł jej ukochany syn. Andrzej Nowak (47 l.) od trzech lat przebywał w szpitalu, matka nie odstępowała go na krok. Każdego dnia, nie zważając na swój pogarszający się stan zdrowia i aurę za oknem, wsiadała do metra i jechała aby być przy swoim ukochanym dziecku.

– Zemdlałam w szpitalu przy łóżku swojego umierającego syna. W momencie kiedy wkładali jego ciało do worka upadłam na ziemię. Tego nie da się opowiedzieć, co czuje matka żegnając swoje jedyne dziecko – opowiada pani Krystyna.

Nasza rodaczka od lat boryka się z trudnościami finansowymi, nie ma pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Teraz nie ma funduszy nawet na pochówek swojego ukochanego dziecka.

– Błagam pomóżcie mi go pochować. Bez wsparcia ludzi dobrej woli nie udźwignę tego finansowo – apeluje o pomoc kobieta.

Aniołem stróżem pani Krystyny jest od dawna polska wolontariuszka Eryka Volker, która otacza ją swoją opieką. I tym razem wsparła potrzebującą i to w wyjątkowy sposób. Zaproponowała, by Andrzej został pochowany w jej rodzinnym grobie! W ten sposób Krystyna Nowak nie poniesie wydatków związanych z wykupieniem miejsca na cmentarzu.

Jednak w dalszym ciągu potrzebne są pieniądze na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem. Nie zostawiajmy w potrzebie naszej rodaczki, pomóżmy przetrwać jej najgorsze chwile w życiu. Donacje można wpłacać na konto Krystyny Nowak, które znajduje się w Citibanku – 4974152633.

Msza za duszę Andrzeja Nowaka zostanie odprawiona w czwartek o godzinie 10 am w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Tego samego dnia o godzinie 5 pm odbędzie się ostatnie pożegnanie Andrzeja w Arthur's Funeral Home przy 207 Nassau Ave na Greenpointcie.

Przypomnijmy, pani Krystyna Nowak utrzymuje się jedynie ze skromnej renty. W Nowym Jorku nasza rodaczka miała tylko syna Andrzeja, na którego pomoc mogła liczyć (tu widzimy ich razem na zdjęciu kilka miesięcy temu). Teraz została całkowicie sama…

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: