NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dożywocie za przemycanie imigrantów

Dożywocie za przemycanie imigrantów

22.02.2014, godz. 02:00
usa
foto:

Obiecywał imigrantkom American Dream, cudowne życie bez problemów oraz ucieczkę od biedy... Ale to, co naprawdę im dawał, to niewyobrażalny wręcz koszmar i ciągłe zastraszanie. Na szczęście już tego robić nie będzie! Joaquin Mendez-Hernandez (35 l.), znany jako El Flaco, został aresztowany przez policję imigracyjną i osądzony. Sąd federalny postanowił, że już nigdy nie ujrzy świata na wolności.

Jak wynika z raportu U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE), El Flaco - naturalizowany imigrant z Meksyku - stał na czele brutalnego gangu, który "pomagał" obywatelkom krajów Ameryki Łacińskiej czy Europy Wschodniej przedostać się nielegalnie do USA i obiecywał im lepsze życie oraz pomoc w znalezieniu pracy.

Za przerzut trzeba było zapłacić. W zależności od tego, skąd dana osoba pochodziła, stawki były wyższe lub niższe, ale szły w tysiące dolarów. Jednak nie to było najgorszym przestępstwem. Po przemyceniu do Stanów imigrantki nie tylko nie otrzymywały obiecanej pracy i nie były puszczane wolno, lecz także, pod groźbą skrzywdzenia ich bliskich, zmuszane były do prostytucji.

- Te kobiety musiały uprawiać seks nawet z 50 mężczyznami dziennie. Przetrzymywane były w niehumanitarnych warunkach, często były bite i gwałcone przez członków gangu. Joaquina Mendez-Hernandeza nie można nazwać człowiekiem, bo dla chęci szybkiego wzbogacenia się wykorzystywał najpierw desperacką potrzebę tych kobiet na zmianę życia, a potem brutalnie je wykorzystywał. Wiem, że nic nie jest w stanie wyleczyć ofiar z ran psychicznych i fizycznych, ale fakt, że resztę życia sprawca spędzi w więzieniu, to jedyna satysfakcja - mówi prokurator okręgowy z Savannah w stanie Georgia, gdzie w sądzie federalnym zapadł właśnie wyrok. Obok El Flaco ukaranych zostało 23 innych członków gangu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: