NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dostali pomoc po huraganie… teraz FEMA każe im oddać

Dostali pomoc po huraganie… teraz FEMA każe im oddać

12.09.2014, godz. 00:00
Gary Silberman z Lindenhurst (NY) nie kryje zdenerwowania. Jego rodzice dostali dokumenty, z których wynika że muszą oddać urzędowi federalnemu 17 tysięcy dolarów. Huragan Sandy uderzył w metropolię 2
foto:

Bezduszność urzędników przekracza czasem ludzkie pojęcie. Mieszkańcy, którzy w wyniku potężnego huraganu Sandy stracili dorobek życia, otrzymali pomoc na odbudowę swoich domów od Federal Emergency Management Agency (FEMA). Niestety, teraz urzędnicy żądają zwrotu pieniędzy.

Gary Silberman z Lindenhurst (NY) nie kryje zdenerwowania. Jego rodzice dostali dokumenty, z których wynika że muszą oddać urzędowi federalnemu 17 tysięcy dolarów. Huragan Sandy uderzył w metropolię 29 października 2012 roku. Siejąc spustoszenie przemieszczał się wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Na odszkodowania dla ofiar żywiołu wyasygnowano 1,4 miliardy dolarów. Jednak obecnie urzędnicy federalni pukają do drzwi wielu poszkodowanych z żądaniem zwrotu pieniędzy.

Jak podaje Associated Press według urzędników federalnych część poszkodowanych otrzymała pomoc finansową, która im się nie należała. Od początku września FEMA poprosiła od 850 gospodarstw domowych dotkniętych huraganem Sandy o zwrot odszkodowań na ogólną kwotę $5.8 milionów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: