NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Doskonała edukacja, bo po polsku...

Doskonała edukacja, bo po polsku...

08.03.2014, godz. 04:00
Targi Edukacyjne, NYC
foto:

Trzecia odsłona Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich w Nowym Jorku odbędzie się w niedzielę, 23 marca, w godz. od 10 do 14 w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W wydarzeniu wezmą udział reprezentanci polskich uczelni, którzy udzielą wyczerpujących informacji

na temat zasad i możliwości podjęcia studiów w Polsce. Organizatorami targów są Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, konsulat oraz Stowarzyszenie MANKO.

- Targi mają zachęcić młodzież amerykańską o polskich korzeniach do odwiedzenia Polski i podtrzymywania polskiej tożsamości. Warto podkreślić, że studia w USA są bardzo drogie, a polskie uczelnie oferują wysoki poziom kształcenia i są znacznie tańsze, co otwiera nowe perspektywy dla dzieci urodzonych poza granicami Polski - powiedział Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO. - Takie spotkania dają możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania nurtujące rodziców, którzy chcieliby wysłać swoje dzieci na studia do kraju nad Wisłą. Osoba odwiedzająca stoiska poszczególnych uczelni otrzymuje różnego rodzaju materiały w języku polskim, jak i angielskim. Dlatego zapraszamy nawet tych, którzy nie mówią po polsku - dodaje Dorota Andraka, szefowa Centrali Polskich Szkół Dokształcających.

W trzeciej edycji targów powstaną trzy strefy wystawiennicze - "Study in Poland", "Visit Poland" oraz "Get Well in Poland". W tym roku informacji przyszłym studentom udzielać będą m.in. reprezentanci wiodących szkół wyższych: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a także Politechniki Białostockiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: